Wystawa

Przypomnienie
Barwinek i Boiska Stare

Plakaty

tablica 1 Przypomnienie Barwinek i Boiska Stare przedstawia: Tornister Alinki Kamińskiej z 1936 r. odnaleziony został na strychu starej kamienicy razem z zawartością szkolną - zeszytami, podręcznikami, piórnikiem i listami dziewczynki.
tablica 2 Przypomnienie Barwinek i Boiska Stare przedstawia: Fotografie z czasopisma PŁOMYK. Opis tablicy: tablica Przypomnienie Barwinek i Boiska Stare przedstawia: Fotografie z czasopisma PŁOMYK. Opis tablicy: PŁOMYK Tygodnik ilustrowany dla dzieci i młodzieży - czasopismo wydawane w tatach 1917 - 1991. Pierwszym wydawcą był Związek Polskiego Nauczycielstwa Szkół Powszechnych, a od 1930 r- Związek Nauczycielstwa Polskiego. Założycielką pisma była Janina Porazińska. Już w 1915 r. ukazywał się jako dodatek do „Zorzy" Pauliny Krakowowej, a w 1918 r. wydawany był jako samodzielne czasopismo o charakterze nowatorskim. Poszczególne numery nawiązywały do pór roku bądź do wydarzeń bieżących. Fascynującą rubryką byt dział korespondencji, cieszący się popularnością wśród dzieci. Czasopismo łączyło rozrywkę z programem szkolnym, podobnie jak „Szkółka dla dzieci"
tablica 3 Przypomnienie Barwinek i Boiska Stare przedstawia: Fotografie zeszytów szkolnych Alinki znalezionych w jej tornistrze.
tablica 4 Przypomnienie Barwinek i Boiska Stare przedstawia: Fotografie zeszytów szkolnych Alinki Kamińskiej oraz jej piórnika.
tablica 5 Przypomnienie Barwinek i Boiska Stare przedstawia: Fotografie podręczników szkolnych oraz piórnika z tornistra Alinki Kamińskiej
tablica 6 Przypomnienie Barwinek i Boiska Stare przedstawia: Fotografie podręczników szkolnych Alinki kamińskiej oraz mapy.
tablica 7 Przypomnienie Barwinek i Boiska Stare przedstawia: Fotografie Alinki Kamińskiej oraz zdjęcia znalezione w jej tornistrze.
tablica 8 Przypomnienie Barwinek i Boiska Stare przedstawia: Fotografie zeszytów szkolnych, podreczników oraz czasopisma PŁOMYK.
tablica 9 Przypomnienie Barwinek i Boiska Stare przedstawia: Fotografię rodzinną, fotografie zeszytów szkolnych, podreczników.
tablica 10 Przypomnienie Barwinek i Boiska Stare przedstawia: Fotografie babci Alinki, Genowefy i Anieli oraz fotografię Boiska Stare.
tablica 11 Przypomnienie Barwinek i Boiska Stare przedstawia: Fotografię Babci Józefy Machury i Marii Machury w okresie okupacji. Fotografię Józefy Machury przy krośnie. Fotografię Leokadia i wacława Machurów w Lipowczycach. Fotografię Stefana Machury w towarzystwie partyzantów Armii Krajowej.
tablica 12 Przypomnienie Barwinek i Boiska Stare przedstawia: Fotografię Józia Uzarek z Zachowa w gminie Potęgowo rok 1951.