Get Adobe Flash player

Izabela LukasikMieszkam we wsi Chudaczewko. Uczę się w AkademickimLliceum Ogólnokształcącym przy Wyższej Szkole Inżynierii i Gospodarki w Słupsku. Biorę udział w projekcie, ponieważ chce poznać historię pana Cydzika oraz rozwijać się i poszerzać swoje zainteresowania. Interesuję się historią XX wieku i w wolnym czasie dużo czytam. 

Tomasz GrzegrzolkaMieszkam w Słupsku i uczę się w V LO im. Zbigniewa Herberta w Słupsku. Biorę udział w projekcie „Akcja Cydzik” ponieważ lubię historię i poznawać nowe ciekawe postacie historyczne. Interesuję się historią, montażem filmów i dźwięków. Lubię sporty walki oraz piłkę nożną.

Patryk PazenaMieszkam w Redzikowie i uczę się w V LO im. Zbigniewa Herberta w Słupsku. Biorę udział w projekcie „Akcja Cydzik” ponieważ ciekawi mnie historia polskiej kawalerii, losy porucznika G. Cydzika, chce się uczyć czegoś nowego, dowiedzieć się czegoś o tworzeniu filmów i dziennikarstwie. Interesuję się sportem, historią. Po szkole najczęściej gram na komputerze lub jeżdżę na rowerze.

Oliwia BielskaMieszkam w Słupsku i uczę się w V LO im. Zbigniewa Herberta w Słupsku. Uczestniczę w projekcie „Akcja Cydzik” i dzięki temu poznaję ciekawą historię porucznika Grzegorza Cydzika. Warsztaty, w których uczestniczę w ramach projektu są ciekawe, dowiadujemy się na nich rożnych nowych rzeczy, a zajęcia są urozmaicone – nie jak w szkole – tylko w ławkach. Moje zainteresowania to taniec, podróże, nauka języków obcych, lekkoatletyka, szkicowaniem książek o różnej tematyce, fotografią. W wolnych chwilach uczę się jeżyka hiszpańskiego, francuskiego i japońskiego, szkicuję, ćwiczę na siłowni , czytam książki , czasami zajmuję się fotografią.

Damian StaszewskiMieszkam w Słupsku i uczę się w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku. Biorę udział w projekcie „Akcja Cydzik” ponieważ chcę zdobyć doświadczenie. Interesuję się informatyka, montażem obrazu i dźwięku, akrobatyką i zdobywaniem wiedzy.

Angelika JazewiczMieszkam w Słupsku i chodze do szkoły do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupsku, bardziej znanego jako „Ekonomik”. Biorę udział w projekcie „Akcja Cydzik”. W wolnych chwilach rysuję i uczę się różnych rzeczy.

Aleksandra KlimkowskaMieszkam w Gaci i uczę się w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku. Uczestniczę w projekcie „Akcja Cydzik” ponieważ chcę zdobyć większą wiedze na temat ułanów. Moje zainteresowania to sztuki walki, piłka nożna.

sandra zajkoNazywam się Sandra. Jestem uczestnikiem projektu historycznego Miejskiej Biblioteki Publicznej pt. „Tropem chrześcijan w wielokulturowym Słupsku”, ponieważ pasjonuje mnie historia, zwłaszcza naszego regionu. Zaskakujący może być fakt, że oprócz historii interesuję się fizyką i matematyką. Udział w projekcie ukazuje mi, że historia nie musi opierać się wyłącznie na nudnych książkach, ale również na zabytkach i opowieściach.

adrian popardaNazywam się Adrian Poparda! Mam 18 lat. Od najmłodszych lat interesuję się teatrem i aktorstwem. Właśnie to zamiłowanie przyciągnęło mnie do tego projektu .Nie jest to moja pierwsza współpraca z biblioteką, wcześniej brałem udział w projekcie pn. "Kryminał na krętej". Poza szkołą i biblioteką udzielam się aktywnie na rzecz młodych mieszkańców Słupska. Jestem prezesem "Młodzieżowego FORUM Powiatu Słupskiego i Miasta Słupska" i pragnę propagować aktywność kulturową wśród młodych z naszego rejonu. Projekt umożliwia mi krzewienie wśród rówieśników przywiązania do miasta, w którym mieszkamy i funkcjonujemy.

micha sochackiNazywam się Michał Sochacki. Urodziłem się oraz mieszkam w Słupsku. Uczęszczam do V LO im. Zbigniewa Herberta. Interesuję się muzyką oraz sportem we wszelakiej formie. Biorę udział w tym projekcie, ponieważ chciałem sprawdzić swoje umiejętności aktorskie i po prostu dobrze się bawić. Występ w filmie historycznym wydawał mi się sporym wyzwaniem, ale również ciekawą przygodą

adam bektaNazywam się Adam i mam 17 lat. Chodzę do V LO. W projekcie znalazłem się, ponieważ interesuję się aktorstwem. Najbardziej lubię się wcielać w postaci nieprzewidywalne, mroczne i tajemnicze. Brałem już udział w poprzednim projekcie biblioteki pn. „Kryminał na krętej”. Zawsze odgrywam role „czarnych charakterów”. W historii jest takich wielu. Bardziej od historii interesuję się grami komputerowymi, ale w życiu warto spróbować czegoś nowego.

wiktoria jaranowskaMam na imię Wiktoria. 30 grudnia skończę 18 lat. Jestem uczennicą V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Interesuję się historią, dlatego wzięłam udział w projekcie „Tropem chrześcijan w wielokulturowym Słupsku”. Mam nadzieję, że podołam wyzwaniu nagrania przewodnika, który nie będzie nudny i zaciekawi moich rówieśników do odkrywania swojego miasta. Interesuję się również aktorstwem, dlatego w filmie wcielę się w postać stereotypowej kujonki.

rekopis wiktoria majdowskaNazywam się Wiktoria Majdowska. Urodziłam się w Słupsku, ale od 7 lat mieszkam w Janiewicach. Uczęszczam do IV Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku. Interesuję się teatrem, muzyką i tańcem. Biorę udział w projekcie, ponieważ chcę się sprawdzić jako aktorka, a także poznać najnowszą historię Słupska.

rekopis krystian theilNazywam się Krystian Theil. Urodziłem się w Chojnicach, ale mieszkam w Słupsku. Interesuję się historią, sportem oraz muzyką. Uczestniczę w projekcie, ponieważ chcę poznawać historię mieszkańców Pomorza oraz doszlifować umiejętności aktorskie.

rekopis kuraszewicz kamilaNazywam się Kamila Kuraszewicz, mieszkam w Słupsku. Uczęszczam do IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Pasjonuję się rysunkiem oraz teatrem. Dzięki temu projektowi mogę rozwijać swoje pasje, oraz dowiedzieć się wielu niesamowitych rzeczy na temat regionu, w którym mieszkam.

rekopis kami  kwestarzNazywam się Kamil Kwestarz. Mieszkam w Karwicach – wsi w województwie zachodniopomorskim. Uczę się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Interesuję się plastyką, lubię Indie rock. Chciałem poznać historię miasta, w którym się uczę.

rekopis julia bokunNazywam się Julia Bokun. Urodziłam się 18.02.1998r. Jestem uczennicą pierwszej klasy technikum o profilu ekonomicznym w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych. Swój wolny czas prawie w pełni poświęcam literaturze i fotografii krajobrazowej. W projekcie postanowiłam wziąć udział, ze względu na możliwość poznania historii oraz zaspokojenia ciekawości dotyczącej powojennego życia w Słupsku.

rekopis dawid maczkaJestem absolwentem Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku (drzewniak), klasy zawodowej o profilu fotograf. Obecnie nadal się uczę oraz udzielam się jako wolontariusz w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a dokładniej w Bałtyckiej Bibliotece Cyfrowej. Bardzo chciałbym dostać się na studia do szkoły filmowej w Łodzi, bo moim marzeniem jest stworzenie czegoś co zapamiętają miliony ludzi i będą to miło wspominać. Obecnie staram się zostać grafikiem komputerowym, ale też zajmuję się filmem oraz fotografią.

rekopis daniel galimskiNazywam się Daniel Galimski. Mieszkam w okolicy Słupska i jestem uczniem IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupsku. Uczęszczam do klasy o profilu humanistycznym. Biorę udział w projekcie jako odtwórca roli Staszka w inscenizacji „Miłość Matki” napisanej w 1946 roku przez Słupszczankę panią Felicję Bystrzyńską i jej ojca Franciszka. „Rękopis z przeszłości” jest to dobra okazja do zdobycia dodatkowej wiedzy historycznej i dziennikarskiej oraz nabycia doświadczenia aktorskiego.

rekopis anna jurakNazywam się Anna Jurak. Urodziłam się 5.04.1998 r. Jestem uczennicą V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Interesuję się historią i psychologią. Uczestniczę w tym projekcie, ponieważ lubię historię i pragnę bardziej poznać rejon, w którym mieszkam

rekopis alicja jakubiakNazywam się Alicja Jakubiak. Urodziłam się 4 kwietnia 1998 roku (w 204. rocznicę bitwy pod Racławicami!). Jestem uczennicą drugiej klasy o profilu humanistycznym V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Jako humanistka interesuję się historią oraz językiem polskim. Od niedawna wiążę swoją przyszłość z dziennikarstwem. Udział w projekcie daje mi okazję do spróbowania swoich sił w tej dziedzinie oraz umożliwia nabycie doświadczenia.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu "Patriotyzm Jutra". Zadanie zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Słupska

MECENAT PARTNERZY
mecenat muzeum historii polskimecenat patriotyzm jutramecenat slupsk logotyp partnerzy zespol szkol ekonomicznych slupskpartnerzy zespol szkol technicznych slupskpartnerzy gminna biblioteka publiczna kobylnicapartnerzy zespol szkol samorzadowych sycewicepartnerzy Gminny Osrodek Kultury Kolczyglowy partnerzy V LO partnerzy zespol szkol samorzadowych 2 partnerzy I LO partnerzy 4 LO partnerzy logo muzeum partnerzy indygo-inspi ok partnerzy historykon partnerzy studenckie kolo naukowe partnerzy wiarusy
partnerzy logo szarza pod krojantami2 partnerzy logo zzwp partnerzy akademickie liceumpartnerzy logo polski klub kawaleryjski
PATRONI MEDIALNI
partnerzy medialni logo radio koszalinpartnerzy medialni gp24partnerzy medialni glos pomorzapartnerzy medialni vectrapartnerzy medialni Gosc niedzielny nowe logo